Promocje
Teatroterapia - Poradnik warsztatowy - książka papierowa + video warsztaty
Teatroterapia - Poradnik warsztatowy - książka papierowa + video warsztaty

79,00 zł

Cena regularna: 129,00 zł

Najniższa cena: 79,00 zł
szt.
Diagnoza w terapii zajęciowej - książka papierowa
Diagnoza w terapii zajęciowej - książka papierowa

79,00 zł

Cena regularna: 149,00 zł

Najniższa cena: 79,00 zł
szt.
Legitymacja (voucher) Zrzeszenia Terapeutów Zajęciowych (ZTZ)
Legitymacja (voucher) Zrzeszenia Terapeutów Zajęciowych (ZTZ)

60,00 zł

Cena regularna: 90,00 zł

Najniższa cena: 60,00 zł
szt.

Kurs Kwalifikacyjny Instruktor Teatroterapii

Cena: 640,00 zł

Cena regularna: 2 490,00 zł

640.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 470,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.81633

Opis

KURS: INSTRUKTOR TEATROTERAPII

CHARAKTER KURSU: KURS KWALIFIKACYJNY ZAKOŃCZONY CERTYFIKATEM Z HOLOGRAMEM I SUPLEMENTEM

 

METODA KSZTAŁCENIA: ONLINE (E-LEARNING) / SAMOKSZTAŁCENIE / DOSTĘP DO VIDEO

Do Kursu można dołączyć w każdej chwili.

 

CEL: Kurs ma na celu kształcenie terapeutów, nauczycieli, psychologów i osób pracujących lub mających zamiar pracować z grupami teatralnymi (dziecięcymi, młodzieżowymi, dorosłymi) w m.in.: szkołach, Warsztatach Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domach Samopomocy, instytucjach kultury, szpitalach, świetlicach szkolnych, wiejskich i socjoterapeutycznych (w tym osób z różnym rodzajem niepełnosprawności i dysfunkcji).

 

CZAS TRWANIA: 180 godzin.

 

FORMA ZALICZENIA: NAPISANIE SCENARIUSZA TEATROTERAPEUTYCZNEGO

 

KWALIFIKACJE:

Kurs umożliwia uzyskanie kwalifikacji instruktora teatroterapeuty a absolwenci kierunku mogą podjąć pracę:

- teatroterapeuty
- animatora
- edukatora,
- terapeuty prowadzącego zajęcia teatralne 

(wymagane uprawnienia terapeutyczne / pedagogiczne)

Adresaci:

Kurs skierowany jest do:

- studentów i słuchaczy, a także absolwentów kierunku terapia zajęciowa;
- nauczycieli różnych etapów edukacyjnych, pedagogów i pracowników szkół i ośrodków;
- pracowników WTZ, ŚDS, ZOL
- pracowników ośrodków kultury, szpitali;
- pracowników świetlic szkolnych, wiejskich i socjoterapeutycznych;
- absolwentów szkół teatralnych (wydziałów aktorskich, reżyserskich i wiedzy o teatrze) oraz różnego typu szkół licencjackich i pomaturalnych, przygotowujących do zawodu aktora;
- osób chcących zorganizować kurs(y), zajęcia teatralne dla młodych adeptów sztuki teatralnej;
- pozostałych osób chcących zdobyć wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie działań teatroterpeutycznych

 

PROGRAM KURSU:

W ramach Kursu Instruktora Teatroterapii pozostaną zrealizowane następujące zagadnienia:

Rodzaje teatru, budowa grupy teatralnej, budowa teatru w miejscu pracy, scenariusz teatroterapeutyczny, metodyka pisania opowieści terapeutycznych, teatr szkolny, adaptacja bajek i baśni, metoda kolorowych kapeluszy, budowa postaci w przedstawieniu, relacje na scenie i w teatrze, przestrzeń sceniczna, warstwa plastyczna w przedstawieniu, warstwa muzyczna w przedstawieniu, zabawy kształtujące ekspresję muzyczną, gry i zabawy muzyczne, plan pracy aktora, zadania aktorskie, teatr radiowy, sala do muzykoterapii, sala do teatroterapii, tempo w pracy aktora, kostium teatralny, gry i zabawy na współpracę, rekwizyty i scenografia w przedstawieniu, praca z głosem, oddech w pracy aktora, praca z ciałem w teatrze, akcja fizyczna w teatrze, ćwiczenia uważności aktorskiej, improwizacja teatralna, ćwiczenia ekspresji teatralnej, praca z napięciem aktora, język ciała w teatrze, zaufanie w teatrze amatorskim, gry i zabawy na zaufanie, wyzwania w teatroterapii, dosłowność w teatrze i pracy aktora, premiera w teatrze, planowanie występów i przeglądów teatralnych, analiza przedstawień teatralnych, warsztaty pracy nad scenariuszem teatroterapeutycznym, teatroterapia w praktyce, właściwości teatroterapii, teatroterapia sposobem na agresję i przemoc, pedagogika zabawy, metoda stylizacji w teatroterapii, Trening Umiejętności Społecznych z wykorzystaniem teatroterapii.

 

Dodatkowo jako uczestnicy Kursu oraz jego absolwenci, mogą Państwo uczestniczyć w zamkniętych warsztatach w formule on-line.

Tak, aby konsultować swoje pomysły oraz wspólnie szukać odpowiedzi na wyzwania pojawiające się w Państwa pracy.

Warsztaty organizowane są przez cały rok.

 

Cena:  640 zł zamiast 2490 zł  – cena obejmuje udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, imienny certyfikat wraz z suplementem. Wystawiamy fakturę.

Nasza firma wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS) Nr. 2.24/00235/2020.

 

 

6-miesięczny dostęp: Kurs Instruktor Teatroterapii 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

W jaki sposób realizuję się Kurs i jaka jest forma zaliczenia?
 

Kurs realizujemy w dogodnym czasie dla siebie.
 
KURS MA FORMĘ  ONLINE (E-LEARNING) / SAMOKSZTAŁCENIE / DOSTĘP DO VIDEO + WARSZTATY ON-LINE
 
Otrzymujemy więc swoje indywidualne hasło dostępu do platformy i realizujemy treści kursu, gdy tylko mamy czas i z właściwą sobie intensywnością :)
 
Najkrótszy czas zrealizowania Kursu to 1 miesiąc, najdłuższy to 6 miesięcy.
 
W przypadku zdarzeń losowych, można do nas napisać i wtedy bez problemu wydłużymy ten okres…
 
 
Zaliczenie kursu odbywa się poprzez napisanie scenariusza teatroterapeutycznego.

Tu umawiamy się na indywidualne warsztaty on-line (na naszej zamkniętej platformie) gdzie - warsztatowo pomagamy w jego napisaniu.
 
Co ważne termin, a więc dzień tygodnia i godzina zostanie dopasowana do indywidualnych preferencji...
 
Warsztaty, są okazją również do zadawanie wszelakich pytań i rozwinięcia kwestii ważnych i ciekawych poruszonych w kursie jak i w pracy teatroterapeutycznej.
 
 
W międzyczasie trwania kursu organizowane są warsztaty z innymi kursantami, na które można przybyć (również on-line) lub zobaczyć ich zapis już po ich przeprowadzeniu na naszej platformie.
Tym sposobem kurs cały czas się powiększa o dodatkowe materiały i wartościowe treści....
 
 
 
 

Kto prowadzi Kurs?

 

Prowadzący kurs: mgr Adam Kasperek z wykształcenia terapeuta, pedagog specjalny, doradca zawodowy oraz ekspert promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. Ponadto wieloletni instruktor teatroterapii prowadzący przez lata amatorskie grupy teatralne. Posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć z choreoterapii i kwalifikacje instruktora tańca. Twórca i propagator autorskiej techniki pracy terapeutycznej „Wrap-Dance” czyli tańca z chustami. Ukończył wiele międzynarodowych warsztatów teatralnych w Polsce oraz za wschodnią granicą (Ukraina – Białoruś).

 

Na swoim koncie posiada kilka publikacji książkowych. Są to książki z zakresu terapii zajęciowej, diagnozy oraz profilaktyki zdrowotnej. Na co dzień wykładowca akademicki, prowadzi spotkania, szkolenia oraz warsztaty dla wszystkich grup wiekowych. Założyciel Integracyjnego Klubu Animatorów Skrzydła (IKAS) oraz Zrzeszenia Terapeutów Zajęciowych (ZTZ), przez lata sprawował funkcję kierownika Ośrodka dla Młodzieży Niepełnosprawnej w Gliwicach.

 

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe poparte licznym i aktywnym uczestnictwem w środowiskach rehabilitacyjno-terapeutycznych i autoterapeutycznych. Prowadzące zawsze do konsolidowania i budowania nowych środowisk międzynarodowych, ruchów i cyklicznych wydarzeń kulturalnych. Jego misją jest wspieranie i inicjowanie pionierskich działań zmierzających do terapii totalnej poprzez artystyczny charakter rehabilitacji zawodowej oraz realizowania prawdziwej integracji.

 

Szczegóły: kontakt@terapiazajeciowa.com.pl oraz pod numerem telefonu: 504-509-977 

 

 
 

Opinie o produkcie (23)

Wyświetlane opinie zostają ręcznie zweryfikowane i zatwierdzone (pozytywne i negatywne). Staramy się zawsze zweryfikować, czy pochodzą one od naszych klientów, którzy faktycznie kupili dany produkt.

29 czerwca 2022

Inspirujące, nieprzewidywalne zajęcia, po których z mieszaniny różnych perspektyw, ludzkich emocji i doświadczeń powstały na scenie spektakle oddziałujące na naszą wyobraźnię, to był TEATR PRAWDZIWY- niemożliwa do opisania więź, wzruszająca, najpiękniejsza, pełna nieoczekiwanych głębi, radości i objawień. Z całego serca POLECAM!

9 lipca 2022

Bardzo serdecznie polecam ten kurs z teatroterapii. Cieszę się, że mogłam poszerzyć swoją wiedzę z zakresu teatroterapii. To była niesamowita przygoda i bardzo się cieszę, że mogłam czegoś takiego doświadczyć

9 lipca 2022

Również polecam! Nawet jeśli nigdy nie próbowaliście wystawiać sztuk teatralnych, tworzyć scenariuszy czy występować jako aktorzy, dowiecie się od A do Z jak przygotować spektakl, a co więcej nie będzie to tylko TEATR, a TEATROTERAPIA!!!

9 lipca 2022

Wspaniały kurs, CUDOWNI ludzie, NIESAMOWITY prowadzący. Polecam serdecznie i dziękuję za ten wspólny CZAS...

22 lipca 2022

Jestem jeszcze w trakcie ale kurs zachwycił mnie od początku. Wiedza na najwyższym poziomie, niesamowite emocje towarzyszą mi przy każdym kolejnym module. Pokochałam teatr jeszcze bardziej - a myślałam że bardziej się nie da. Prowadzący - aż chce się słuchać tego magnetyzującego głosu, pełen pasji i kochający swoją pracę, posiadający niezwykły dar przekazywania tego ludziom. Jeśli ktoś się zastanawia - nie ma nad czym. Naprawdę polecam !!!

24 lipca 2022

Dopiero jestem w trakcie kursu ale zachwyt pojawił się od razu. Pięknie, merytorycznie i praktycznie przekazywana wiedza, niezwykłe emocje, historia i teraźniejszość w pigułce. Prowadzący jest osobą kochającą to co robi i wkładającą w to całe serce. Ogromna pasja i zaangażowanie w to, by przekazać kursantom jak najwiecej. Polecam z czystym sumieniem

1 sierpnia 2022

Polecam wszystkim, którzy jeszcze się nie zdecydowali! Kurs jest bardzo ciekawy i merytoryczny. Prowadzący w przyjemny, energiczny i praktyczny sposób przeprowadza uczestników przez kolejne moduły kursu. Wspaniała inwestycja, polecam jeszcze raz!

11 sierpnia 2022

Fachowość, pomocność, życzliwość

16 sierpnia 2022

Polecam z całego serca, to był najlepszy kurs w jakim uczestniczyłam. Pełen profesjonalizm i poświęcenie prowadzącego - to zachwyca najbardziej ! A grupa instruktorów, na jaką trafiłam - to kreatywność, życzliwość i empatia w całej okazałości. W grupie siła

1 września 2022

Uważam , że wiedza zdobyta ze szkoleń bardzo pomaga w pracy. Najlepsze szkolenia w jakich brałam udział. Serdecznie polecam każdemu :)

20 września 2022

Oryginalny scenariusz kursu jest pozytywnym zaskoczeniem, wiedza merytoryczna podawana jest w sposób zrozumiały, przyjemny i ciekawy. Kursantowi dostarczana jest wiedza praktyczna w jaki sposób, na co zwrócić uwagę, jak stworzyć dobry scenariusz, jak go później wyreżyserować, jak dobrać aktorów, jak rozwiązywać ewentualne konflikty, po prostu jak stworzyć dobre przedstawienie. Polecam ten kurs nawet dla ludzi, którzy już z teatrem mieli do czynienia, zawsze warto pogłębić swoją wiedzę.

5 listopada 2022

Polecam. Bardzo dobrze merytorycznie przygotowany kurs. Wiele ciekawych informacji i praktycznych wskazówek.

21 stycznia 2023

Jestem na początku kursu i po pierwszym spotkaniu online. Jakbym miał ocenić kurs dwoma słowami to ,,Mistrzostwo Świata". Program kursu niezwykle bogaty i profesjonalny pod każdym względem. Jeśli myślisz że wszystko wiesz na temat teatru i wiesz jak napisać dobry scenariusz to zapisz się na kurs a zmienisz zdanie i zobaczysz ile można się jeszcze nauczyć. Niezwykle twórcza i merytoryczna praca z prowadzącym Panem Adamem. Polecam wszystkim, tym którzy zaczynają przygodę z teatrem oraz tym którzy już tworzą i mają swoje grupy. Ocena od 1 do 10 to 10. Bez wazeliny.

31 stycznia 2023

Kurs jest niesamowity. Polecam gorąco każdemu kto chce się rozwijać jako terapeuta czy pedagog. Osobiście będę czekać na kolejne wydanie

19 lutego 2023

Kurs jest na bardzo wysokim poziomie przeprowadzony. Duża partia materiału - cennych informacji, które przekazane są w sposób kreatywny, wciągający do brania udziału! Reasumując - szkolenie interesujące, pouczające, skłaniające do refleksji a przede wszystkim dające możliwość poszerzenia swojej wiedzy i spojrzenia na TEATR z innej perspektywy.

3 kwietnia 2023

Kurs jest bardzo ofity w materiały,przygotowany profesjonalnie. Bardzo podobała mi się forma zaliczenia ,omówienie krok po kroku etapów zadania zaliczeniowego. A wszególności obecności kursantów, któży mogą wnosić swoje wypowiedzi,spostrzeżenia. Fachowe przekazanie wiedzy i przekazanie cenych wskazówek do dalszego działania w pływający na rozwój w tej dziedzinie polecam!

7 czerwca 2023

Bardzo łatwy kontakt z autorem kursu i natychmiastowa odpowiedź. Zakup też przebiegł bez żadnych problemów. Fajnie że jest tyle opcji zapłaty. Kurs zapowiada się bardzo ciekawie. Podoba mi się bardzo sposób w jaki zorganizowane są moduły. Treść jest przekazywana w prosty sposób. Przyjemnie się słucha i ogląda. Jestem bardzo zadowolona z mojej decyzji przystąpienia to kursu na instruktora teatroterapii.

28 lipca 2023

Polecam kurs z teatroterapii i poradnik warsztatow napisany z udziałem kursantów. Jest to bestseller!!! Co tygodniowe zajęcia sprawiły że stworzyliśmy wirtualną rodzinę teatralną ucząć się wspólnie i nabywając wiedzy w tym zakresie. Ludzkie podejście i fachowa wiedzy sprawiły że przystąpiłam do kursu choreoterapii i teatru lalek. Zachęcam do udziału w warsztatach.

28 sierpnia 2023

Witam po małej przerwie, drogi Panie Adamie! :-) Chciałam jedynie poinformować, iż w czwartek otrzymałam swój wymarzony certyfikat! Raz jeszcze BARDZO serdecznie za niego dziękuję! Jestem pod ogromnym wrażeniem jego estetyki i przepięknej okładki, co jeszcze zwiększa rangę tego dokumentu. Pozdrawiam serdecznie!

19 września 2023

Jestem właśnie po zakończeniu kursu. Uważam, że decyzja o podjęciu się tego szkolenia była jedną z lepszych! Bardzo fachowa, konkretna wiedza, która szeroko otwiera oczy na wiele aspektów. Oprócz wiedzy teoretycznej znajdziemy wiele wskazówek praktycznych. Wzbudza się także empatia, wyczucie i zrozumienie, które niezbędne jest w pracy terapeuty, a jednak nie zawsze oczywiste dla wszystkich specjalistów. Pan Adam w sposób bardzo przystępny i zrozumiały przekazuje swoją wiedzę i bije od niego niesamowitym ciepłem! Widać, że właściwy człowiek na właściwym miejscu :)

22 września 2023

Zakończyłam kurs, było super.Zajecia prowadzone przez Pana były bardzo zrozumiałe i przekazywane wiadomości interesujące. Bardzo dziękuję za współpracę.Zachebam do wzięcia udziału w warsztatach.

25 września 2023

Zakończyłam kurs, było super.Zajecia prowadzone przez Pana były bardzo zrozumiałe i przekazywane wiadomości interesujące. Bardzo dziękuję za współpracę.Zachebam do wzięcia udziału w warsztatach.

14 kwietnia 2024

Jestem w trakcie robienia kursu, ale już teraz pragnę napisać, że wiele wniósł do mojej pracy. Otworzył mi oczy na rzeczy, które z pozoru są błahe, a jednak istotne przy wystawianiu sztuki teatralnej, aby oddać głębię repertuaru. Już na początku kursu, w pierwszych filmikach uświadomiłam sobie jakie błędy popełnialiśmy z kolegami z pracy. Odnalazłam tu wiele wskazówek, które są bardzo cenne. Sam Pan Adam opowiada tak ciekawie, że nie można się oderwać od monitora. Kontakt z Panem Adamem jest super. Jak czegoś nie wiem, nie rozumiem to dzwonie :) Z całego serca polecam ten kurs!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl