Kurs Kwalifikacyjny Instruktor Teatroterapii

Zrzut ekranu 2022-06-23 o 11.35.33.png
  • promocja
Cena: 470,00 zł 2 490,00 zł 470.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 5

Opis

KURS: INSTRUKTOR TEATROTERAPII

CHARAKTER KURSU: KURS KWALIFIKACYJNY ZAKOŃCZONY CERTYFIKATEM Z HOLOGRAMEM I SUPLEMENTEM

 

METODA KSZTAŁCENIA: ONLINE (E-LEARNING) / SAMOKSZTAŁCENIE / DOSTĘP DO VIDEO

 

CEL: Kurs ma na celu kształcenie terapeutów, nauczycieli, psychologów i osób pracujących lub mających zamiar pracować z grupami teatralnymi (dziecięcymi, młodzieżowymi, dorosłymi) w m.in.: szkołach, Warsztatach Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domach Samopomocy, instytucjach kultury, szpitalach, świetlicach szkolnych, wiejskich i socjoterapeutycznych (w tym osób z różnym rodzajem niepełnosprawności i dysfunkcji).

 

CZAS TRWANIA: 180 godzin.

 

FORMA ZALICZENIA: NAPISANIE SCENARIUSZA TEATROTERAPEUTYCZNEGO

 

KWALIFIKACJE:

Kurs umożliwia uzyskanie kwalifikacji instruktora teatralnego, a absolwenci kierunku mogą podjąć pracę:

- teatroterapeuty
- animatora
- edukatora,
- terapeuty prowadzącego zajęcia teatralne (wymagane uprawnienia terapeutyczne / pedagogiczne),

Adresaci:

Kurs skierowany jest do:

- studentów i słuchaczy, a także absolwentów kierunku terapia zajęciowa;
- nauczycieli różnych etapów edukacyjnych, pedagogów i pracowników szkół i ośrodków;
- pracowników WTZ, ŚDS, ZOL
- pracowników ośrodków kultury, szpitali;
- pracowników świetlic szkolnych, wiejskich i socjoterapeutycznych;
- absolwentów szkół teatralnych (wydziałów aktorskich, reżyserskich i wiedzy o teatrze) oraz różnego typu szkół licencjackich i pomaturalnych, przygotowujących do zawodu aktora;
- osób chcących zorganizować kurs(y), zajęcia teatralne dla młodych adeptów sztuki teatralnej;
- pozostałych osób chcących zdobyć wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie działań teatroterpeutycznych

 

PROGRAM KURSU:

W ramach Kursu Instruktora Teatroterapii pozostaną zrealizowane następujące zagadnienia:

Rodzaje teatru, budowa grupy teatralnej, budowa teatru w miejscu pracy, scenariusz teatroterapeutyczny, metodyka pisania opowieści terapeutycznych, teatr szkolny, adaptacja bajek i baśni, metoda kolorowych kapeluszy, budowa postaci w przedstawieniu, relacje na scenie i w teatrze, przestrzeń sceniczna, warstwa plastyczna w przedstawieniu, warstwa muzyczna w przedstawieniu, zabawy kształtujące ekspresję muzyczną, gry i zabawy muzyczne, plan pracy aktora, zadania aktorskie, teatr radiowy, sala do muzykoterapii, sala do teatroterapii, tempo w pracy aktora, kostium teatralny, gry i zabawy na współpracę, rekwizyty i scenografia w przedstawieniu, praca z głosem, oddech w pracy aktora, praca z ciałem w teatrze, akcja fizyczna w teatrze, ćwiczenia uważności aktorskiej, improwizacja teatralna, ćwiczenia ekspresji teatralnej, praca z napięciem aktora, język ciała w teatrze, zaufanie w teatrze amatorskim, gry i zabawy na zaufanie, wyzwania w teatroterapii, dosłowność w teatrze i pracy aktora, premiera w teatrze, planowanie występów i przeglądów teatralnych, analiza przedstawień teatralnych, warsztaty pracy nad scenariuszem teatroterapeutycznym, teatroterapia w praktyce, właściwości teatroterapii, teatroterapia sposobem na agresję i przemoc, pedagogika zabawy, metoda stylizacji w teatroterapii, Trening Umiejętności Społecznych z wykorzystaniem teatroterapii.

Cena:  470 zł zamiast 2490 zł  – cena obejmuje udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, imienny certyfikat wraz z suplementem. Wystawiamy fakturę.

Nasza firma wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS) Nr. 2.24/00235/2020.

 

 

6-miesięczny dostęp: Kurs Instruktor Teatroterapii 

 

 

Prowadzący kurs: mgr Adam Kasperek z wykształcenia terapeuta, pedagog specjalny, doradca zawodowy oraz ekspert promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. Ponadto wieloletni instruktor teatroterapii prowadzący przez lata amatorskie grupy teatralne. Posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć z choreoterapii i kwalifikacje instruktora tańca. Twórca i propagator autorskiej techniki pracy terapeutycznej „Wrap-Dance” czyli tańca z chustami. Ukończył wiele międzynarodowych warsztatów teatralnych w Polsce oraz za wschodnią granicą (Ukraina – Białoruś).

 

Na swoim koncie posiada kilka publikacji książkowych. Są to książki z zakresu terapii zajęciowej, diagnozy oraz profilaktyki zdrowotnej. Na co dzień wykładowca akademicki, prowadzi spotkania, szkolenia oraz warsztaty dla wszystkich grup wiekowych. Założyciel Integracyjnego Klubu Animatorów Skrzydła (IKAS) oraz Zrzeszenia Terapeutów Zajęciowych (ZTZ), przez lata sprawował funkcję kierownika Ośrodka dla Młodzieży Niepełnosprawnej w Gliwicach.

 

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe poparte licznym i aktywnym uczestnictwem w środowiskach rehabilitacyjno-terapeutycznych i autoterapeutycznych. Prowadzące zawsze do konsolidowania i budowania nowych środowisk międzynarodowych, ruchów i cyklicznych wydarzeń kulturalnych. Jego misją jest wspieranie i inicjowanie pionierskich działań zmierzających do terapii totalnej poprzez artystyczny charakter rehabilitacji zawodowej oraz realizowania prawdziwej integracji.

 

Szczegóły: kontakt@terapiazajeciowa.com.pl oraz pod numerem telefonu: 504-509-977 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl